STRONA GŁÓWNA20 maja 2019
Zapraszamy na otwarcie wystawy studentów Wydziału Sztuki UP Nadpisywanie pamięci / Overwriting memories w ramach Photo Fringe 2019

Galeria Wydziału Sztuki UP,
Ul. Mazowiecka 43, Kraków
21.05.- 04.06.2019
otwarcie 21.05.2019 o godz. 18:00

„Dzisiejszy świat jest ciągłym nadpisywaniem rzeczywistości, nawarstwieniem wydarzeń i opowieści przez kolejne kultury. Miejsca zmieniają swoje przeznaczenie i funkcje, ich historia ulega ciągłemu zamgleniu. Przykładem może być teren byłego obozu koncentracyjnego KL Płaszów. Niewiele świadczy dziś o historii tego miejsca. Jest zaniedbane i zapomniane przez wielu ludzi. W jego wschodniej części znajduje się obecnie osiedle mieszkaniowe, a tereny zielone są teraz traktowane jako miejsce rekreacji. Płaszów tonie we mgle naszej codzienności. ”

Zapraszamy na wystawę fotograficzną autorstwa studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego, która odbędzie się w Galerii Wydziałowej na ulicy Mazowieckiej 43. Wernisaż odpędzie się 21 maja o godzinie 18:00. Wystawę będzie można oglądać do 4 czerwca.
Wystawa jest organizowana w ramach Photo Fringe 2019

Opieka artystyczna: dr. hab Beata Długosz