STRONA GŁÓWNA25 lutego 2015

Faustyna Ostrżka, Ola Gut i Barbara Ferlak

Występują:
Monika Misztal , Vero Rodowicz i Anna Bolewska

Dokument kreacyjny, 15-20′ Film jest próbą zarysowania sylwetki i osobowości twórczej młodej krakowskiej malarki Moniki Misztal. Twórcy podążając za wyobraźnią wizualną artystki starają się zbudować portret kobiety uwikłanej w skomplikowane relacje zarówno na polu zawodowym jak i prywatnym czy uczuciowym. Monika skupia w sobie złożoność wyzwań, i problemów, które piętrzą się u początków drogi artystycznej. Film Czarne słońce  jest formą eksperymentu, stawia swoją bohaterkę przed zadaniem wykorzystania wrodzonego potencjału performerskiego i aktorskiego na rzecz fabularyzowania opowieści, ironicznej baśni o  przemianie – próbie budowania na nowo własnej osobowości . Twórcy spotykają bohaterkę w trudnym dla niej momencie przejściowym, film nabiera więc charakteru terapeutycznego, a jednocześnie jest głosem w sprawie społecznego wykluczenia.

Daniel Rycharski

Projekt zainicjowany został podczas zajęć w Pracowni Multimediów prowadzonej przez dr Daniela Rycharskiego na Wydziale Sztuki UP w Krakowie. Został zrealizowany dzięki współpracy z Centrum Filmu Oświatowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.