STRONA GŁÓWNA17 września 2018
Wystawa „Lettra – 2018, znak/litera”
Zapraszamy na wernisaż 24 września 2018 o godz.17.00, sala wystawiennicza Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie, al. Adama Mickiewicza 22, wejście od ul. Oleandry 3.
Wystawa będzie otwarta do 27 października 2018.
Wystawa Lettra – 2018, znak/litera. Tworzywo litera to kontynuacja rozpoczętego dwa lata temu cyklu pt. „Wokół książki”, którego organizatorem jest Związek Polskich Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego, współorganizatorami Biblioteka Jagiellońska oraz Katedra Edytorstwa i Nauk Pomocniczych Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, a pomysłodawczynią i kuratorką dr hab. Teresa B. Frodyma.
Uczestnikami wystawy są artyści-graficy wielu pokoleń, zrzeszeni w ZPAP, a także zaproszeni polscy i zagraniczni twórcy, którzy w swej pracy wychodzą daleko poza tradycyjnie pojmowany design graficzny.
Do wzięcia udziału w wystawie zaproszonych zostało 35 artystów m.in. Grażyna Brylewska, Agnieszka Dutka, Ewelina Małysa, Malwina Niespodziewana-Rados.