STRONA GŁÓWNA27 maja 2015
Wystawa doktorantów i studentów Koła Naukowego „Kwadrat”
 Gdy na szczytach gór w Tatrach dochodzi do różnic ciśnienia pomiędzy jedną, a drugą stroną grzbietu górskiego tworzy się wiatr halny. Mówi się, że niesie on ze sobą „dziwny niepokój” i nerwowość, stan, w którym nie potrafimy się do końca odnaleźć.

Prezentowane na wystawie fotografie, tworzyły się na pograniczach Krakowa z okolicznymi wsiami, na styku nocy i dnia, pomiędzy tłumem kłębiącym się na głównych ulicach, a bezruchem zamglonych alejek. W tych zdjęciach, w których występuje napięcie przeciwstawnych jakości, powstaje pewna koherencja, wyłaniająca się z pogranicza nerwowości i opanowania, statyczności i chaosu, skupienia i rozproszenia.

Świat nieuchwytnych sprzężeń uwidocznia się w pracach wciągających, ale i konsternujących – jak halny.

Halny to wystawa doktorantów i studentów Koła Naukowego „Kwadrat” działającego na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Uczestnicy wystawy: Wiesław Kasprzyk, Aleksandra Korzonek, Sasha Malisz, Anna Poduszyńska, Magdalena Przybyło, Monika Stolarska, Magdalena Żmijowska.

Wystawę przygotowali: Ernest Ogórek, Magdalena Przybyło, Monika StolarskaHalny