ENG WIRTUALNA UCZELNIA
Nagrody i osiągnięcia

Osiągnięcia naszych pracowników

 

2017

  1. Anna Sadowska, I nagroda „The Golden Point”, XIII International Graphic Art Biennial Dry Point Uzice 2017 w Serbii
  2. Stanisław Cholewa, II nagroda „The Silver Point” ”, XIII International Graphic Art Biennial Dry Point Uzice 2017 w Serbii
  3. Daniel Rycharski – uzyskanie Paszportu Polityki za 2016 r

2016

  1. Agnieszka Łukaszewska, nagroda GRAND PRIX, Ogólnopolskie Biennale Sztuki – 44. Salon Zimowy, Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  2. Małgorzata Markiewicz, Best Curatorial Project, and Best Presentation in Exhibit, at The Others Art Fair, former Hospital Regina Maria Adelaide, Turin, 2016. Nagroda za najlepszy projekt kuratorski została przyznana za prezentację prac Małgorzaty Markiewicz (Mapa 2013, Kwiaty 2006, Przenośny Oznaczacz Miejsca 2000)  oraz prac Marie Jeschke (Kieshofer Moor, Always 2015). The jury (Alemani Martina, Federica tattoli, Gabriele Tosi, Claudio Zecchi) commented that the presentation excelled in its exploration of the construction and deconstruction of identity, within the systems of the gesture and image, building a rich dialogue between the two artists.
  3. Monika Chrabąszcz, Medal Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF, XXVII Międzynarodowe Biennale Krajobrazu „Definicja Przestrzeni”- nagrodzone zdjęcie „Way”. Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach / Okręg Świętokrzyski Związku Polskich Artystów Fotografików
  4. Romuald Oramus, medal „Dziękujemy za wolność”. Medal Stowarzyszenia Sieć Solidarności w Krakowie przyznany przez Stowarzyszenie Sieć Solidarności w Krakowie
  5. Romuald Oramus, brązowy medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”,  medal  (indywidualny),  przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

2015

  1. Stanisław Cholewa, wyróżnienie Merit Mention , XII International Graphic Art Biennal DRY POINT Uzice 2015, ”Scene II” SERBIA, Uzice
  2. Agnieszka Dutka, wyróżnienie Najlepsza Grafika Miesiąca, Związek Polskich Artystów Plastyków, o. w Krakowie
  3. Marek Batorski, wyróżnienie Honorowe ZPAP Okręg Kraków „Mały Format”- malarstwo
  4. Marek Batorski, Malarstwo Jazzowe”- ll miejsce- wydarzenie Word Art Underground- Wieliczka, w ramach plebiscytu ,,Wielkie Odkrywanie Małopolski”
  5. Malgorzata Wielek-Mandrela, nagroda specjalna w III Piotrkowskim Biennale Sztuki, Piotrków Trybunalski, „W post-apokaliptycznym świecie. Iluzja czy droga wyjścia/dojścia ku?”, Ośrodek Działań Artystycznych, Piotrków Trybunalski, nagroda specjalna w formie wystawy indywidualnej w BWA Częstochowa, Centrum Promocji Młodych
  6. Bartosz Mucha, wyróżnienie za osiągnięcie projektowe, Must Have 2015, przyznana za kolekcję projektów pt. The Vice Clocks Collection. Festiwal Projektowy Łódź Design Festival, wyróżnienie dla najlepszych wdrożonych produktów w danym roku
  7. Adam Panasiewicz, nagroda regulaminowa odpowiadająca 3 miejscu na IV Międzynarodowym Biennale Grafiki Cyfrowej – Gdynia 201
  8. Alicja Panasiewicz/Adam Panasiewicz, nagroda zagraniczna, Grand Prize of Triennial 1st International Digital Art Triennial, Szekszard, Węgry
  9. Aleksandra Satława, Stypendium Twórcze Miasta Krakowa, laureatka 2015 za wybitny dorobek artystyczny, przyznawana przez Prezydenta Miasta Krakowa

2014

  1. Stanisław Cholewa, wyróżnienie honorowe, Zarząd ZPAP okręg krakowski, „Pociąg”
  2. Jacek Zaborski, wyróżnienie w Konkursie Najlepsza Grafika Miesiąca, ZPAP Kraków, „O kruchości i przemijaniu”
  3. Romuald Oramus, wyróżnienie medalem zawybitne osiągnięcia artystyczne oraz zasługi organizacyjne dla ZPAP, Medal  Vive l’art., Zarząd Okręgu Krakowskiego Polskiego Związku Artystów Plastyków
  4. Aleksandra Satława, nagroda “Make me!” Łódź Design Festival 2014
  5. Ewa Juszkiewicz w 2014 roku nakładem wydawnictwa Thames&Hudson ukazała się książka -album „One Hundred Painters of Tomorrow”, w której do setki malarzy przyszłości zaliczono Ewę Juszkiewicz oraz zdobyła pierwsze miejsce w rankingu Kompas Sztuki.

2013

  1. Wiola Sowa otrzymała stypendium artystyczne Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2013
  2. Grand Prix dla Ewy Juszkiewicz ufundowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 41. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2013
  3. Jerzy Jędrysiak, Brązowy medal „Zasłużony Kulturze” Gloria Artis, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  4. Jacek Zaborski, Grand Prix, Najlepsza Grafika Miesiąca – czerwiec 2013, ZPAP Kraków
  5. Bartosz Mucha, wyróżnienie Must Have 2013, przyznana za kolekcję projektów pt. The Poor Toys, Festiwal Projektowy Łódź Design Festival, wyróżnienie dla najlepszych wdrożonych produktów w danym roku
  6. Aleksandra Satława, Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitny dorobek artystyczny 2013
  7. Aleksandra Satława, Stypendium Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso, Małopolska Fundacja Stypendialna
  8. Aleksandra Satława, nagroda międzynarodowa “Make me!”, Łódź Design Festival 2013, Fundacja Łódź Art Center
  9. Aleksandra Satława, wyróżnienie „Design by”, Innowacyjna Wielkopolska w ramach Światowych Dni Innowacji, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Departament Gopodarki
  10. Aleksandra Satława, III nagroda „Język barwy w designie”, Dziekan Wydziału Form Przemysłowych
  11. Maria Wasilewska, nagrada Special prize art Gallery „Amy-D Arte Spazio” za „The rest is silence”, 2013 Włochy, podczas 7th International Arte Laguna Prize, Arsenale of Venice – indywidualna nagroda
  12. Piotr Jargusz otrzymuję nagrodę Ars Quaerendi za wybitne osiągnięcia na rzecz kultury Małopolski w latach 2012-2013 na realizacje projektów – nagroda zbiorowa w relacji mistrz /uczeń razem z Katarzyną Widmańską

 

Osiągnięcia naszych studentów

 

Międzynarodowe osiągnięcia studentów:

  1. Dina Sabat (1 rok mgr Grafika) 2 plakaty w finale międzynarodowego konkursu na plakat The Power of Dialogue zorganizowany przez Social Design Poster Włochy 2013
  2. Jagoda Kubiela (2 rok lic Grafika) finalistka Międzynarodowego Studenckiego Konkursu na Plakat, Skopie Macedonia 2013
  3. Studencki udział w konkursie Money for free wraz z wystawą w czasie Skopje Design Week 2012, konkurs organizowany przez: Association of Graphic Designers of Macedonia, Warsaw Poster Biennale, Czech Association of Graphic Designers.

2015/16

  1. Praca p. Anity Bednarczyk absolwentki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie znalazła się w gronie wyróżnionych prac w II edycji konkursu Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej, organizatora Konkursu na prace dyplomowe „swissstandards.pl „Od teorii do praktyki”
  2. Książka Aleksandry Zielińskiej „Przypadek Alicji” znalazła się wśród książek nominowanych do Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego za rok 2014
  3. 3 projekty studentek kierunku Wzornictwo, zaprojektowane dla osób niewidomych, zostały wyróżnione przez Muzeum Collegium Maius i zostaną zrealizowane i udostępniane przez Muzeum.
  4. We wrześniowym numerze 2plus3d ukazał się tekst “Dotknąć kultury” o współpracy naszego kierunku Wzornictwo z Muzeum Collegium Maius i Działem d.s. Osób Niepełnosprawnych UJ.
  5. Anna Drej – studentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego uzyskała wyróżnienie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za plakat o tematyce związanej z ochroną własności intelektualnej na XIII edycji konkursu organizowanego przez Urząd Patentowy RP w kategorii studenckiej.
  6. Aleksandra Zielińska, studentka trzeciego roku grafiki została laureatką stypendium twórczego miasta Kraków w kategorii literatura.
  7. W roku bieżącym został zorganizowany po raz pierwszy konkurs GRAFIKA ROKU ‘ 14 zorganizowanego przez studentów, doktorantów i pracowników Wydziału Sztuki.Nagrodzeni studenci:
    • Justyna Kadłubicka – Grand Prix
    • Irena Pregler – wyróżnienie
    • Aleksandra Sklorz– wyróżnienie
    • Kamila Turek– wyróżnienie
    • Magdalena Wanat– wyróżnienie

    Wystawa pokonkursowa odbyła się w Galerii Lamelli, ul. Mikołajska 2 w kwietniu 2015 r.

2014/15

  1. Anita Bednarczyk  – absolwentka Grafiki zakwalifikowała się do II etapu konkursu na prace dyplomowe „Swissstandards.pl. Od teorii do praktyki” organizowany przez Polsko- Szwajcarską Izbę Gospodarczą
  2. Laureaci XXIII Konkursu na Plakat Bezpieczeństwa Pracy „Komputerowy świat” (2014) organizowanego przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy organizowanego przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy
    • Sylwia Solak (3 Grafika) – wyróżnienie
    • Katarzyna Włoch (1 Digital Design) – zakwalifikowanie do wystawy i publikacji w katalogu
    • Jakub Giermek (1 Grafika) – zakwalifikowanie do wystawy i publikacji w katalogu
  3. Agnieszka Sperczyńska (1 EA magisterskie) – wygrana w konkursie na logo do Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej
  4. Agnieszka Fiejka (1 EA magisterskie) – wygrana w konkursie na logo dla Biblioteki Publicznej w Słomnikach
  5. Aneta Zielińska (EA) – otrzymała Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2014/2015
  6. Aleksandra Sklorz wzięła udział w wystawie „Woliery 10” w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu (2014);
  7. Anita Wiązek otrzymała główną nagrode w konkursie na plakat „INFO DAY programu Erasmus” (2014);
  8. W II Ogólnopolskim Studenckim Konkursie NOTO – Notatnik Artysty „Słowo i obraz” nagrodzeni zostali: Anna Żebracka i Magdalena Warzecha – III nagroda (2014);
  9. Łukasz Kowalski, student II roku Wzornictwa zakwalifikował się do 35 najlepszych projektów (wybór z 1500 nadesłanych projektów) w konkursie Electrolux Design Lab. Zdobył również wyróżnienie w konkursie Dragon Rouge — Wymyśl produkt przyszłości.
  10. Film ” Neurotransmitter” Teresy Kutkowskiej, studentki II r. mgr kierunku Grafika wygrał w konkursie Trailer Gallery w Umea w Szwecji konkurs na prezentację objazdową  w celach oświatowych po Szwecji;
  11. Magdalena Warzecha, studentka Grafiki otrzymała wyróżnienie w konkursie fotograficznym Fundacji im. Anny Pasek;
  12. Studentki: Magdalena Dużyńska z 2 roku Wzornictwa oraz Dominika Godlewska z 2 roku Grafiki zakwalifikowały się do publikacji w katalogu oraz udziału w wystawach w ramach XXIV konkursu  Centralny Instytut Ochrony Pracy pt. “Praca a czas wolny”
  13. Mariola Stachnik została laureatka III miejsca finału krakowskiej Bitwy Rysunkowej 2014, otrzymała wyróżnienie na plakat „Moja wolność” w Live Festival Oświęcim w 2014 oraz została półfinalistka w międzynarodowym konkursie Comic and Cartoon Competition „Gender Equality: Picture It”w Brukseli w 2015 roku
  14. Studentka Magdalena Wanat została zakwalifikowana do wystawy Tak Dla Fotografii w Galerii Pix.House w Poznaniu
  15. Magdalena Wanat w ramach Miesiąca Fotografii W Krakowie, w Galerii Bunkier Sztuki przeprowadziła pokaz i warsztaty technik bezkamerowych pt. „Aura. Portrety cienia”
  16. Studentka WS – Elwira Król – wygrała konkurs na logo jubileuszowe 70-lecia Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

2013/14

  1. Marta Włodarska wraz z prof. Lucjanem Orzechem otrzymała Nagrodę Województwa Małopolskiego Ars Quaerendiza wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury. W ramach Nagrody realizowany jest projekt Sztuka Wymiany.
  2. Agnieszka Fiejka  zwyciężyła w konkursie fotograficznym Wokół stołu organizowanym przez Szeroki Kadr
  3. Aleksandra Sklorz wzięła udział w wystawie Woliery 10w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu
  4. zostały przyznane 4 stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2013/2014 dla studentów UP; w tym 2 stypendia otrzymały studentki WS: Monika Feret z Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych oraz Anna Niwa z Grafiki
  5. w konkursie na plakat INFO DAY programu Erasmus główną nagrodę otrzymała Anita Wiącek
  6. wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na plakat bezpieczeństwa pracy, edycja XXII „Komputerowy świat” 2014 zorganizowany przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy, przy współpracy z ASP w Krakowie, Łodzi i Warszawie dla Sylwii Solak z Grafiki, do wystawy i katalogu zostały zakwalifikowane: Katarzyna Włoch z DD oraz Jakub Giermek z Grafiki (pod kierunkiem dr Marcina Klaga)
  7. ramach zajęć z projektowania produktu prospołecznego studenci pod opieką Malwiny Antoniszczak zaprojektowali przedmioty ułatwiające osobom niewidomym zwiedzanie Muzeum Collegium Maius. Zrealizowane projekty zostały zaprezentowane w ramach wydarzenia „Dotknij Kultury” w czerwcu 2014 roku w Muzeum Collegium Maius UJ.
  8. 14 maja 2014 r. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nagrodziło wystawę wyróżnieniem na XXXIV Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2013, będącym od roku 1980 najważniejszym wydarzeniem muzealnym w Polsce.

2012/13

  1. Dina Sabat ( 1 rok mgr Grafika) 2 plakaty w finale międzynarodowego konkursu na plakat The Power of Dialogue organizowany przez Social Design Poster Włochy
  2. Jagoda Kubiela (2 rok lic Grafika) finalistka Międzynarodowego Studenckiego Konkursu na Plakat Skopie Macedonia
  3. Studencki udział w konkursie Money for free wraz z wystawą w czasie Skopje Design Week 2012, konkurs organizowany przez: Association of Graphic Designers of Macedonia, Warsaw Poster Biennale, Czech Association of Graphic Designers
  4. Karolina Żmuda – zwyciężyła w konkursie na nowe logo Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Jury konkursowe, złożone z przedstawicieli ASP i ZIKiT wybrało pracę p. Karoliny Żmudy spośród 73 zgłoszonych propozycji. Nowe logo będzie umieszczone na tramwajach, autobusach, przystankach, rozkładach jazdy i biletach.