STRONA GŁÓWNA28 czerwca 2014
Współpraca z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie

25 czerwca 2014 roku Dyrektor MNK Zofia Gołubiew podpisała umowę o współpracy z Rektorem Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie prof. dr. hab. Michałem Śliwą.

Krakowskie instytucje współdziałają na rzecz rozwoju i popularyzacji nauki, kultury, sztuki oraz życia artystycznego w naszym mieście. Muzeum oraz Uniwersytet zamierzają wspólnie organizować konferencje naukowe, warsztaty, seminaria, wykłady, szkolenia, projekty edukacyjne oraz badania naukowe. Obie instytucje podejmą się także organizacji wspólnych wystaw, murali, prezentacji oraz przedsięwzięć promujących naukę, kulturę i sztukę.

W ramach współpracy, która rozpocznie się po wakacjach, w MNK odbędą się m.in.: dni otwarte dla pracowników naukowych, zajęcia dydaktyczne dla studentów Uniwersytetu Pedagogicznego prowadzone przez pracowników Muzeum, akcje artystyczne oraz warsztaty twórcze przygotowane wspólnie z pedagogami i studentami Uniwersytetu. W dniach 15-16 października planowana jest w MNK wspólna konferencja naukowa „W kręgu rodziny epok dawnych. Kobieta i mężczyzna. Jedna przestrzeń – dwa światy”.

Untitled-2

Dyrektor MNK Zofia Gołubiew i Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie prof. dr. hab. Michał Śliwa, fot. Jacek Złoczowski – MNK

Untitled-1

Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie prof. dr. hab. Michał Śliwa i prof. Piotr Jargusz, fot. Jacek Złoczowski – MNK