STRONA GŁÓWNA12 stycznia 2015
Wernisaż wystawy Magdy Wosik i Piotra Rychla pt. Ilustracje, 14.01.2015

Galeria Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego zaprasza na wernisaż wystawy Magdy Wosik i Piotra Rychla pt. Ilustracje w dniu 14 stycznia 2015 o godz. 19.15 przy ul. Mazowieckiej 43.

O autorach:
Magdalena Wosik/
w swojej twórczości koncentruje się na rysunku satyrycznym, plakacie i ilustracji dla dzieci. Od wielu lat ilustruje rubryki dziecięce w czasopismach np.Miś, Gazecie Wrocławskiej, Dwutygodniku Świerszczyk. Współpracuje z wieloma wydawnictwami np. Ossolineum czy Egmont. Od roku 2011 jest kierownikiem Katedry Projektowania Graficznego na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów ASP
im. E. Gepperta we Wrocławiu.
Piotr Rychel/
projektuje i brawurowo ilustruje książki dla dzieci oraz podręczniki. Czytelnicy uwielbiają stworzoną przez niego postać detektywa Pozytywki, bohatera książek Grzegorza Kasdepke. W roku 2003 objął stanowisko Redaktora Naczelnego dwutygodnika Miś, nadając mu odmieniony kształt i nowoczesną, atrakcyjną formułę. Kierował redakcją do roku 2008. Stworzył koncept graficzny i system identyfikacji wizualnej wydawnictwa Bajka.
Współautor (wspólnie z Magdą Wosik) pierwszej w Polsce bajki do rysowania pt. „O, ja cię! Smok w krawacie!” – Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i kropka” 2011 w konkursie Empiku.
WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:
14.01.2015/ Spotkanie z autorami/godz. 17.00
Wydział Sztuki UP
ul.Mazowiecka 43/ pracownia nr 19
spotkanie autorskie z duetem ilustratorów poświęcone „ilustracja dla dzieci na cztery ręce” oraz „ilustracji w świecie mediów cyfrowych”.
15.01.2015/ Warsztaty ilustracyjne/godz.18.00-20.00
Wydział Sztuki UP