STRONA GŁÓWNA29 maja 2017
WERNISAŻ — Nocny Maraton Rysunkowy vol. 3

W najbliższy piątek / 2 czerwca / zapraszamy na godz. 19:00 do ARTzony na wernisaż pomaratonowy. W przestrzeni galerii będzie można zobaczyć rysunki, które powstały podczas tegorocznej edycji Maratonu oraz wybrane prace z lat 2016 i 2015.

Nocny Maraton Rysunkowy to cykliczne wydarzenie zainicjowane w 2015 roku przez grupę studentów Grafiki Wydziału Sztuki. Maraton odbywa się nocą i trwa 9 godzin, od 18:00–3:00. Uczestnicy są podzieleni na dwu- i trzyosobowe zespoły, z których każdy pracuje nad jednym rysunkiem dużego formatu – 4 x 1,5 m. Inspiracją do powstałych rysunków są krótkie teksty literackie lub utwory muzyczne, które uczestnicy otrzymują w chwili rozpoczęcia Maratonu.

W tegorocznej edycji NMR wzięło udział 9 grup (23 studentów) i powstało 9 wielkoformatowych prac. Identyczna ilość rysunków powstała rok wcześniej. W 2015 roku powstało 4 rysunki (8 studentów).

W 2016 roku NMR znalazł się gronie 10 najlepszych projektów kooperacyjnych studentów z polskich uczelni artystycznych (wg autorów KO-Projektu, ASP Wrocław)

Zapraszamy do ARTzony!!!!

ARTzona Ośrodek Kultury C. K. Norwida