STRONA GŁÓWNA23 stycznia 2019
Wernisaż „Dom dla obrazów. Obrazy uliczne Piotra Jargusza”

Otwarta Pracownia zaprasza na wernisaż wystawy „Dom dla obrazów. Obrazy uliczne Piotra Jargusza” 8 lutego 2019 o 19:00 – 23:00 , ul. Dietla 11, Kraków

Wystawa czynna do 01.03.2019 w środy, czwartki i piątki od 18 do 20

Malowanie jako sytuacja. Obraz traktowany jak narzędzie i dowód – jako ważna tęsknota.
Malowanie rodzi tęsknotę za spotkaniem. Spotkanie niesie za sobą refleksję o wadze wspólnoty.
Pokaz jest refleksją nad fenomenem, niezwykłością i ważnością zarówno obrazu,
jak spotkania, dla którego malowanie jest jednym z najistotniejszych celów i powodów.Od lat pokazuję swoje obrazy w przestrzeni miejskiej naklejając je na uliczne słupy ogłoszeniowe. Tym razem te których nie nakleiłem pokaże w Otwartej Pracowni, w której będzie chwilowy Dom, przystanek dla Obrazów Ulicznych Piotra Jargusza.

Piotr Jargusz Malarz.Profesor zwyczajny.Studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Realizuje idee malarstwa w przestrzeni społecznej. Swoje malowane
na szarych, pakunkowych papierach obrazy nakleja na słupy ogłoszeniowe. Pracuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Autor 76 wystaw /projektów indywidualnych.

Kurator wystawy: Jan Bujnowski