STRONA GŁÓWNA28 sierpnia 2016
Wydziału Sztuki w Mieście 5.0

W czerwcu 2017 roku obędzie się piąta edycja cyklicznego wydarzenia zainicjowanego i realizowanego przez Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie – Wydział Sztuki w Mieście. Festiwal ma na celu upowszechnianie działań artystycznych młodych twórców oraz profesjonalnych artystów związanych z Uniwersytetem, przełamywanie barier w dostępie do sztuki najnowszej, zachęcanie młodych twórców do aktywnego uczestniczenia w świecie sztuki oraz kreowanie aktywnej postawy w obiorze działań artystycznych. Festiwal daje również możliwość bliższego poznania zagadnień poruszanych w ramach zajęć prowadzonych w roku akademickim 2016/2017 na każdym z Instytutów wchodzącym w skład Wydziału Sztuki (Instytut Malarstwa i Edukacji Artystycznej, Instytut Grafiki i Wzornictwa, Katedra Teorii Sztuki i Edukacji Artystycznej, Katedra Intermediów, Katedra Multimediów).

Wystawy, koncert zespołu Łotry (9 czerwiec g.20, ul Mazowiecka 43) i inne wydarzenia towarzyszące festiwalowi obywać się będą w ponad 20 miejscach na terenie Krakowa. Inauguracja obędzie się w piątek 9 czerwca w Galerii Plus na ul. Podchorążych 2, po czym specjalny autobus zabierze uczestników do kolejnych miejsc objętych programem Wydziału Sztuki w Mieście 5.0 (m.in. Galerii Znaczy się, Galerii Lamelli, Galerii Dystans, Fresz Gallery, Żarówka Cafe). Przez cały czas trwania Festiwalu, tj. do 16 czerwca odbywać się będą kolejne otwarcia wystaw w Muzeach i galeriach (m.in. w ARTzona, Cricoteka, Muzeum AGH, Galerii Fotografii 5A) oraz innych popularnych w Krakowie miejscach (Hevre, Forum Przestrzenie, Cafe Sezony). Program wydarzeń jest wzbogacony o działania edukacyjne skierowanych do dzieci i młodzieży oraz dorosłych przygotowanych przez prowadzących zajęcia animacyjne na Wydziale Sztuki oraz samych studentów.

Do udziału w festiwalu zapraszają Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr hab. Kazimierz Karolczak, Dziekan Wydziału Sztuki dr hab. Alicja Panasiewicz, prof. UP, profesorowie, doktorzy i prowadzący zajęcia na Wydziale Sztuki, doktoranci i studenci.

Zachęcamy również do śledzenia wydarzeń na:

Facebooku:

Instagramie: