STRONA GŁÓWNA10 stycznia 2018
Szumy, zlepy, ciągi. SYTUACJE / Piotr Jargusz

Galeria Wydziału Sztuki UP zaprasza na wystawę:

Szumy, zlepy, ciągi. SYTUACJE / Piotr Jargusz
otwarcie: 11.1, godz. 18.30

Malowanie jako sytuacja. Obraz traktowany jak narzędzie i dowód – jako ważna tęsknota. Fotografie z projektów Viatoris, Głód, Twoja moja przestrzeń, Dziady wileńskie, akcji pod Muzeum Narodowym z  Ricardasem Bartkeviciusem, realizacji Szczęśliwego miasta, Sąsiadów, współtworzenia akcji Hej wycieli nam drzewa, Chciwość miasta, Nici z parkingu, Modraszki
czy Lustereczko powiedz przecie – autorskiego projekt dla Domu Socjalizacyjnego przy ulicy Siemiradzkiego w Krakowie, Piramidy inicjatyw, czy projektu Zwierzyniec, realizowanego z udziałem pedagogów i studentów w przestrzeni dwóch dzielnic, krakowskiej i wileńskiej.

Malowanie rodzi tęsknotę za spotkaniem. Spotkanie niesie za sobą refleksję o wadze wspólnoty. Pokaz jest refleksją nad fenomenem, niezwykłością i ważnością zarówno obrazu, jak spotkania, dla którego malowanie jest jednym z najistotniejszych celów i powodów. Celowo nie pokazuję obrazów, a tylko fotograficzny zapis, ślad ich obecności.

Piotr Jargusz