STRONA GŁÓWNAWzornictwo22 listopada 2018
Sukces koła naukowego PROTOTYP!

Z dumą informujemy o wyróżnieniu, jakie zdobył projekt „Pomoce dydaktyczne dla osób z niepełnosprawnością wzroku” na dzisiejszej Gali Środowiska Akademickiego w Warszawie, w głównej kategorii konkursu StRuNa – „Projekt roku 2018”. To ogromny sukces dla naszego Koła Naukowego, całego Uniwersytetu oraz dla samego wzornictwa, które okazało się być silnym przeciwnikiem poważnych i cenionych od lat dyscyplin naukowych.

Liderzy kół naukowych, ich opiekunowie naukowi, autorzy najciekawszych projektów oraz przedstawiciele uczelni w miniony weekend spotkali się na ogólnokrajowym zebraniu. Uczestnicy Konkursu StRuNa 2018 brali udział w szkoleniach, panelach dyskusyjnych i prezentacji najważniejszych osiągnięć ruchu naukowego z okresu 1 października 2017 – 30 września 2018 roku. Nagrody dla najlepszych projektów wręczył podsekretarz stanu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Piotr Muller.

Dziękujemy Weronika Dziepak za niezawodne reprezentowanie naszego Koła w czasie trwania Gali i poprowadzenie go do sukcesu! 🙂

Dziękujemy Zosia Wołosz za rzetelną fotorelację.

Dziękujemy partnerom projektu:

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie / Museum of Contemporary Art, w szczególności Maria Prawelska – koordynatorce projektu Sztuka pod ręką 2, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz Magdalena Mazik i Monika Smyła za nieocenioną pomoc w jego realizacji 🙂

Fundacja Szansa dla Niewidomych, w szczególności Paula Cupryan za dwa lata stałej i owocnej współpracy 🙂

Fundacji Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i Malwina Antoniszczak za pomoc w otrzymaniu dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego.

Panu Marcinowi Nowakowi – Opiekunowi naszego Koła, który zawsze wspiera nas w podejmowanych działaniach oraz zawsze kompetentnie i kreatywnie podchodzi do realizowanych projektów.

Materiał o wydarzeniu zrealizowany przez Onet.pl – KLIK