STRONA GŁÓWNA6 lutego 2014
STUDIA PODYPLOMOWE BIŻUTERIA, CERAMIKA, OBRÓBKA METALI SZLACHETNYCH

Rekrutacja trwa do 28.02.2014
Kierunek studiów: BIŻUTERIA, CERAMIKA, OBRÓBKA METALI SZLACHETNYCH
Czas trwania: 2 semestry (88 godz. wykładów, 180 godz. ćwiczeń, 20 godz. praktyk)
Typ studiów: doskonalące
Warunek przyjęcia: ukończone studia I lub II stopnia, licencjackie, bądź magisterskie, zainteresowania plastyczne.
Forma ukończenia studiów: świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wydane na podstawie zrealizowanych projektów z biżuterii, ceramiki i odlewnictwa.
Odpłatność za semestr: 2000 zł.

Roczne studia podyplomowe Biżuteria, ceramika, obróbka metali szlachetnych są atrakcyjną ofertą skierowaną do osób, które chcą podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, ale także do tych wszystkich,  którzy poszukują specjalistycznej wiedzy w zakresie technologii biżuterii, ceramiki i obróbka metali szlachetnych, do  wszystkich zainteresowanych sztuką i twórczością chcących rozwinąć swoją wyobraźnię i  artystyczny potencjał, nabyć konkretne umiejętności i  orientację we współczesnym wzornictwie. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli akademickich, doświadczonych artystów i pedagogów.

termin składania dokumentów: 28.02.2014 r.

(podanie, kwestionariusz osobowy, 2 fotografie, dyplom ukończenia studiów)

dokumenty należy składać w dziekanacie Wydziału Sztuki
ul. Podchorążych 2, pok. 179
program

1. Biżuteria – 44 godz.
2. Technologia biżuterii – 3 godz.
3. Ceramika – 30 godz.
4. Zasady projektowania – 10 godz.
5. Malarstwo – 21 godz.
6. Rysunek – 21 godz.
7. Rzeźba – 21 godz.
8. Historia sztuki w zarysie – 20 godz.
9. Historia sztuki dekoracyjnej – 10 godz.
10. Tendencje we współczesnym wzornictwie – 10 godz.
11. Metale szlachetne i ich stopy – 15 godz.
12. Technologia wytwarzania wyrobów z metali oraz kamieni szlachetnych – 40 godz.
13. Technologia ceramiki – 22 godz.

Praktyki – 20 godz.