STRONA GŁÓWNA5 kwietnia 2016
Spotkanie grupy Wiara i Tęcza Kraków w dniu 12 kwietnia 2016 r
Zapraszamy na kolejne spotkanie grupy Wiara i Tęcza Kraków w dniu 12 kwietnia 2016 r. (wtorek), tradycyjnie o godzinie 19.00 w lokalu fundacji Polistrefa przy ul. Zakątek 3 w Krakowie.

Gościem specjalnym spotkania będzie Daniel Rycharski, a jego tematem działalność artystyczna Daniela.

Daniel mieszka i pracuje w Kurówku i Krakowie. Jest autorem filmów, instalacji multimedialnych i obiektów site-specific a także animatorem kultury. Tworzy projekty publiczne w przestrzeni wiejskiej, angażujące lokalną społeczność. Zainspirowany opowieściami o fantastycznych istotach zamieszkujących okoliczne lasy, na jednym z domów w Kurówku stworzył mural przedstawiający zwierzę-hybrydę. Projekt zaowocował serią kilkudziesięciu malowideł zwanych potocznie wiejskim street-artem. W swojej praktyce artystycznej inspiruje się m.in. elementami sakralnymi, wierzeniami ludowymi, co doprowadziło do powstania instalacji Galeria Kapliczka będącej miejscem przeznaczonym na prezentacje działań artystycznych. W 2012 otrzymał tytuł Kulturysty roku przyznawany przez Program Trzeci Polskieo Radia. Daniel jest wykładowcą w Katedrze Multimediów na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych, w kraju i za granicą, a obecnie jego prace można zobaczyć na wystawie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie „Robiąc użytek. Życie w epoce postartystycznej”.

Daniel opowie nam o swojej sztuce, źródłach inspiracji, celach i efektach swoich artystycznych działań, a także o tym co WiT może zrobić dla sztuki 😉
Przed spotkaniem zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego udziału we mszy świętej o godzinie 18.00 w kościele Rzymskokatolickej Parafii Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo pod wezwaniem Błogosławionej Anieli Salawy (Kraków     Al. Kijowska 29).
Pamiętając o ekumenicznym charakterze naszej grupy, podczas mszy św. będziemy modlić się w intencji wszystkich uczestniczek i uczestników WiT oraz ich bliskich.
Po mszy św przejdziemy na spotkanie WiT o godz 19.00. Odległość od kościoła do lokalu fundacji Polistrefa – ok 5 minut piechotą.

Do zobaczenia 🙂