STRONA GŁÓWNA28 czerwca 2019
Słownik. Warsztaty filmowe z Anną Pichurą w Bibliotece MOCAKu.

W poniedziałek 8 lipca Biblioteka MOCAK-u zaprasza młodzież i dorosłych na pierwsze z cyklu trzech warsztatów filmowych z Anną Pichurą (wykładowczynią Wydziału Sztuki UP).

Zwykle myślimy o komunikacji jako aktywności w sferze języka. Język jest jednak medium ekskluzywnym, a jego nieznajomość stanowi naturalną barierę w przekazywaniu treści. Przeciwnie do kodu językowego, kod wizualny i komunikacja w medium obrazu zdają się mieć inkluzywny i egalitarny charakter. Wychodząc od tej obserwacji, w trakcie warsztatów stworzymy filmy prezentujące za pomocą obrazów znaczenie wybranych wyrazów. Czy parasłownik zawierający filmy zamiast słów może stać się użytecznym narzędziem komunikacji?

Inspiracją będzie dla nas Słownik polsko-arabski tworzony przez Kholoud Charaf w Bibliotece MOCAK-u.

Kolejne warsztaty: 19 i 26 sierpnia 2019 roku.

Szczegóły: