STRONA GŁÓWNA11 grudnia 2015
Redakcja magazynu Wczasy serdecznie zaprasza na wystawę pt. GALIMATIAS, która jest również promocją nowego numeru.
– WERNISAŻ / OPENING CEREMONY: 11.12.2015| 19:00/ 7 p.m.

– CZAS TRWANIA WYSTAWY / EXIBITION OPEN: 8.01.2016

– Księgarnia | Wystawa, ul. JÓZEFIŃSKA 9, KRAKÓW

– WSTĘP WOLNY / FREE ENTRANCE

Wystawa zakłada przekształcenie przestrzeni galerii w spójną instalację, której konstrukcja opiera się na obrazach, fotografiach, obiektach/rzeźbach i wideo. Prace zostaną skomponowane tak, by przywoływały na myśl ciągle rozrastający się twór poddany działaniom świetlnym i dźwiękowym. Działania te mają na celu wywołanie odczucia niepokoju – jednocześnie pociągającego, jak i intrygującego. Pozornie odległe wrażenia są więc w stanie łączyć się w spójną całość. Wspomniane bodźce wzmocnią również odbiór prac ukazanych w niejednoznacznym kontekście.

Niedopowiedzenie oraz wszelka nieprzejrzystość ocierają się
o psychoanalityczną szkołę myślenia o sztuce i wyrażania praktyk artystycznych. Widoczny na wystawie chaos
i wszechobecny galimatias form i znaczeń to tylko złudzenie.

Choć doświadczenia rzeczywiste stapiają się z odrealnionymi
i mieszają się z tymi nieświadomymi, to w konsekwencji stają się procesami poznawalnymi i logicznymi. Cała wystawa staje się również paralelna do teorii chaosu, gdzie proste daje złożone, a nielinearna przyczynowość i skutkowość łączy się
w skomplikowany wzór…

Zaproszeni artyści: