STRONA GŁÓWNA16 kwietnia 2015
Pracownia Interdyscyplinarna Malarstwa Sebastiana Wywiórskiego i Lecha Kolasińskiego – wystawa: „Koń jest takim, jakim kto go widzi”.

Pracownia Interdyscyplinarna Malarstwa Sebastiana Wywiórskiego i Lecha Kolasińskiego ma zaszczyt zaproponować Państwu wystawę dotyczącą pogranicza widzenia: „Koń jest takim, jakim kto go widzi”.

Założeniem wystawy jest nawiązanie do prac Eadweard-a Muybridge-a ukazujących studium ruchu jak i zwrócenie uwagi studentów całego wydziału, na postać tego artysty.

Każdy ze studentów pracowni miał za zadanie zbudować 2 spójne propozycje malarskie, oparte na wyborze klatek fotograficznych z kadrów Muybridge-a, przedstawiających galopującego konia. Na wystawie prezentowane są wybrane prace studentów. Chciało by się rzec, iż: „Jaki jest koń, każdy widzi” w tym przypadku studenci dostali pełną dowolność w budowaniu kompozycji malarskich, a co za tym idzie interpretują oni owe klatki fotograficzne, przez pryzmat swojej wrażliwości. Parafrazując: „Koń jest takim, jakim kto go widzi”. Z bazy stworzonych w ten sposób obrazów powstała animacja, łącząca kolejne propozycje studentów pracowni interdyscyplinarnej. Pogranicze jest tutaj rozumiane jako wolność interpretacyjna obrazu, jego przetworzenie i rozbudowanie.