STRONA GŁÓWNA17 marca 2015
Pożeracze cieni – Wystawa ilustracji i animacji studentów grafiki i digital design Wydziału Sztuki UP

Pożeracze cieni

Wernisaż: 19 marca 2015 r., godz. 17.00 (czwartek)

Galeria Wydziału Sztuki UP, ul. Mazowiecka 43, Kraków

Wystawa czynna do 8 kwietnia 2015 r.

Wystawa pt. Pożeracze cieni to podróż do niezwykłego świata fauny fantastycznej jaka narodziła się w ludzkiej wyobraźni. Dziwne stwory zaczerpnięte z kart książki Zoologia fantastyczna, autorstwa Jorge Luisa Borgesa, żyją na granicy światła i cienia. Jednakże młodzi artyści przy pomocy nożyczek i mediów cyfrowych złapali je w sidła i zatrzymali na chwilę w swoich pracach. Wystawę przygotowały: Magda Żmijowska, Bogna Sroka-Mucha, Małgorzata Niespodziewana, Wiola Sowa.

Autorzy: Monika Orzeł, Barbara Krawczyk, Sabina Szkarłat, Kamila Łatka, Irena Pregler, Weronika Sprynca, Paula Skórska, Aneta Bielarz, Agnieszka Pytel, Marcin Klimek, Angelika Wiśniewska, Agata Poskrobko, Justyna Kraszewska, Katarzyna Włoch, Kaja Grochowalska, Krystian Górowski, Dorota Książek, Helena Czerwińska, Justyna Kadłubicka, Edyta Szkołut, Paulina Włodarczyk, Patrycja Długosz, Jagoda Kubiela, Joanna Kowalska, Angelika Pieczarka, Izabela Wielgus, Marcelina Pucek, Anna Kulpa, Sandra Chojecka, Dominika Godlewska, Dominika Wąsik, Halina Borcz, Nixie Knox, Milena Śmiech, Julia Pawłowska, Agnieszka Porosło, Ilona Zając, Joanna Dziedziak, Izabela Gawin, Kajetan Warisch, Anna Gruszkowka, Wojciech Bukowski, Jakub Giermek, Beata Chowaniec, Magdalena Furmanek, Anna Mrożek, Adam Soroczyński, Karolina Wiesek.

Kompozycja muzyczna: Edyta Szkołut

PLAKAT wystawa