STRONA GŁÓWNA22 kwietnia 2016

Wernisaż wystawy
2 września 2016, 19:00; ODA, ul. Sieradzka 8, Piotrków Trybunalski

biologiczna układanka, dwuznaczna informacja
kondensacja szczegółów w kolorze i kształcie
otoczenie, środowisko wchłania i wypluwa
orientacja obrazowania ku afirmacji i esencji
maksimum malarskich informacji
przygoda…płyniemy po górach
w niebieskiej zalewie

Małgorzata Wielek-Mandrela
Urodziła się w 1976 w Limanowej. W latach 1997 – 2002 studiowała na  ASP w Krakowie na wydziale malarstwa . W 2002 obroniła dyplom z wyróżnieniem. W 2009 obroniła doktorat pt. „Badanie serca” na macierzystej uczelni. Zajmuje się malarstwem sztalugowym. Brała udział w ponad 80-u wystawach zbiorowych i 22 indywidualnych. W 2010 otrzymała I nagrodę w 8. Triennale Małych Form Malarskich – Toruń 2010 w Galerii Sztuki Wozownia w Toruniu. W 2011 była nominowana do nagrody Paszportu Polityki w kategorii sztuki wizualne. W 2012 znalazła się w finale międzynarodowego konkursu Strabag w Wiedniu. W 2015 zdobyła Nagrodę specjalną z III Piotrkowskim Biennale Sztuki w Piotrkowie Trybunalskim.

W latach 2010-1012 była współtwórcą i koordynatorem międzynarodowego projektu artystycznego „Przedmieścia” realizowanego przez ASP w Krakowie z partnerami z Wiednia i Ostrawy. Pracuje jako adiunkt na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na Wydziale Sztuki.