STRONA GŁÓWNA14 maja 2018
Kręgi na o wodzie 2018

Zachęcamy do udziału w 10.edycji międzynarodowego konkursu dizajnu nawiązującego do rzemiosła „Kręgi na wodzie 2018„. Konkurs wyłania, nagradza i promuje produkty, które powstały z inspiracji rzemiosłem i tradycją. Organizatorem konkursu jest słowackie Centrum Produkcji Sztuki Ludowej Uluv, Zamek Cieszyn jest partnerem wydarzenia, przyjmującym zgłoszenia z terenu Polski.

Konkurs jest skierowany głównie do uczniów szkół o profilu artystycznym, projektantów, architektów, artystów, producentów i innych twórców, którzy spełniają wymagania konkursowe.  Jest otwarty dla osób indywidualnych oraz grup.

Przedmiotem konkursu jest stworzenie dzieł sztuki użytkowej, wzornictwa lub rzemiosła artystycznego inspirowanych lokalnymi, regionalnymi i narodowymi tradycjami. Nadesłane prace mogą obejmować artykuły i kolekcje stołowe, meble i elementy umeblowania, tekstylia do wnętrz, upominki, zabawki, odzież, dodatki odzieżowe, biżuterię itp. Prace mogą być wykonane z metalu, drewna, tkanin i ceramiki oraz innych materiałów naturalnych.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne! Regulamin konkursu oraz aplikacja zgłoszeniowa: w załączniku albo na stronie Zamku Cieszyn.

Dalsze informacje można uzyskać: info@zamekcieszyn.pl

Termin dostarczenia prac konkursowych i zgłoszeń: do 23 czerwca 2018
Ocena konkursowa: do 28 lipca 2018
Ogłoszenie wyników konkursu: do 31 sierpnia 2018

Adres dostarczenia (nadesłania) prac i aplikacji konkursowych:
Zamek Cieszyn
ul. Zamkowa 3 a, b, c
43-400 Cieszyn
Prace nadesłane pocztą muszą być wyraźnie oznaczone słowami „Kręgi na wodzie 2018”.

Ogłoszenie wyników konkursu do 31 sierpnia 2018.