STRONA GŁÓWNA2 marca 2016
Konkurs Artystyczna Podróż Hestii – nagrody

Laureaci konkursu Artystyczna Podróż Hestii wysyłani są w artystyczną podróż do jednych z ważniejszych ośrodków sztuki nowoczesnej na świecie – Nowego Jorku i Walencji, gdzie spędzają czas na pracy twórczej, spotkaniach z artystami oraz poznawaniu zbiorów licznych galerii i muzeów.

Do udziału w 15. edycji konkursu zapraszamy studentów ostatnich lat wszystkich wydziałów uczelni artystycznych w Polsce. Uczestnicy mogą liczyć na ocenę międzynarodowego jury, złożonego z artystów, kuratorów, profesorów akademickich i dziennikarzy. Przedsięwzięcie pozwala również zorientować się w najnowszych trendach, jakie panują na akademiach, oraz zwraca uwagę na kierunki, w jakich podążają ich adepci.

Do wygrania:
*Nagroda Główna „Rezydencja w Nowym Jorku” oraz wystawa porezydencyjna w Warszawie
*Nagroda Specjalna „Rezydencja w Walencji” oraz wystawa porezydencyjna w Warszawie

Linki do rezydencji 2015 Krzysztofa Maniaka w Nowym Jorku TUTAJ
Link do rezydencji 2015 Katarzyny Kimak w Walencji TUTAJ

Strona konkursu, gdzie można wysyłać zgłoszenia:
Zapraszamy również na wrocławską wystawę „Przez Pryzmat. Odsłona 3.”, na której pokażemy kolekcję wybranych prac laureatów konkursu Artystyczna Podróż Hestii z lat 2002 – 2015. Wrocław jest jednym z wielu miejsc, w których zatrzymujemy się w podróży po najważniejszych ośrodkach artystycznych w Polsce. Wernisaż wystawy odbędzie się 11 marca 2016 (piątek), o godz. 19.30,  w galerii Neon – Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, ul. Traugutta 21. Wstęp wolny.

Opis wystawy TUTAJ

Magdalena Nałęcz
telefon: +48 606 721 128
magdalena.nalecz@fundacjaaph.pl
Fundacja Artystyczna Podróż Hestii / Hestia Artistic Journey Foundation
artystycznapodrozhestii.pl

Fundacja Artystyczna Podróż Hestii z siedzibą w Sopocie, 81-731 Sopot, ul. Hestii 1, wpisana do Krajowego
Rejestru Sądowego pod numerem KRS0000518962 o numerze NIP 5851469283 i numerze REGON 222134421.

2Zaproszenie_Wrocław