STRONA GŁÓWNA7 maja 2015
Konferencja Dziekanów Wydziałów Artystycznych i Pedagogiczno-Artystycznych

W dniach 26-28 kwietnia 2015 na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyła się trzecia Konferencja  Dziekanów Wydziałów Artystycznych i Pedagogiczno-Artystycznych podległych MNiSW.

W wyniku dwudniowych  obrad ustalono nowe kierunki działania Konferencji, oprócz nieustannego monitowania ministerstw o poprawę warunków finansowania kształcenia artystycznego i muzycznego oraz przywrócenie w szkołach nauczania przedmiotów artystycznych obligatoryjnie w obszarze plastyki i muzyki. Została wyrażona chęć współpracy wydziałów artystycznych poprzez wymianę wystaw, użyczanie galerii, wspólne projekty, wspólne badania statutowe, konferencje i badania naukowe, wymiana studentów w ramach programu MOST, konkursów dyplomów.

Następne spotkanie KDWA odbędzie się w ostatnim tygodniu października br. w Kaliszu, na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.