STRONA GŁÓWNA12 października 2015
Dom dla obrazu – spotkanie na temat idei domu prowadzone przez Piotra Jargusza.

Zapraszamy na spotkania na temat idei domu prowadzone przez Piotra Jargusza, ukazujące znaczenie relacji między starszym i młodszym pokoleniem. Uczestnicy spotkań będą mogli gościć sztukę w swoich domach dzięki projektowi Wypożyczalnia obrazów uruchomionemu przez artystę. Cykl został zainspirowany dziełami z Kolekcji MOCAK-u, między innymi pracą Wszystko jedno Kateřiny Šedy (20052007), ukazującą uzdrawiającą moc więzi między artystką a jej babcią.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 27 października w godzinach 12–14. Zapraszamy do udziału babcie, dziadków, wnuczki i wnuków.

Wstęp wolny. Prosimy o zgłoszenie telefoniczne (12 263 40 29) lub na adres jarzynska@mocak.pl.

W ramach cyklu przeprowadzimy także spotkania dla zorganizowanych grup seniorów. Prosimy o kontakt zainteresowane instytucje i stowarzyszenia.

Profesor Piotr Jargusz realizuje autorską ideę malarstwa w przestrzeni miejskiej i społecznej, między innymi poprzez projekty animacyjne, ekologiczne i społecznie zaangażowane. Ma na swoim koncie ponad 70 projektów i wystaw indywidualnych. Pracuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie.

6af6947359_slider