STRONA GŁÓWNA28 lutego 2019
Autorskie oprowadzanie po wystawie „Bez/Granicznie” w plenerowej galerii Art Walk

Fundacja Sztuka w Mieście zaprasza na kuratorskie/ autorskie oprowadzanie po wystawie „Bez/Granicznie” w plenerowej galerii Art Walk na placu Europejskim, realizowane w ramach zamknięcia wystawy w dniu 28 lutego.
W spotkaniu udział wezmą kurator wystawy Marcin Polak oraz artystki Anna Pichura (Asystentka w Katedrze Multimediów Wydziału Sztuki UP w Krakowie) i Pamela Bożek.

termin: 28 lutego 2019, godzina: 17:30
miejsce: Art Walk, plac Europejski, Warszawa

Ekspozycja stanowi wypowiedź młodych uczestniczek, uczestników i obserwatorów życia społecznego na ważne tematy. Jest owocem spotkań i warsztatów z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych, które odbywały się między 1 października a 25 listopada w Łodzi i Warszawie pod hasłami: Jakie prawo powinno obowiązywać w całym kosmosie? Jakie jest wyobrażenie młodych uchodźczyń o niezależnym życiu w Polsce? Jak zaprzyjaźnić się z rzeką? Czym jest wykluczenie i jak działa? Pomysłodawca i kurator ekspozycji, Marcin Polak, wspólnie z artystkami Anna Pichurą, Cecylia Malik, Pamela Bożek i Anna Jochymek postanowił poszukać odpowiedzi na te ważne pytania. Do współpracy zaproszono 35 młodych osób w różnym wieku.
Uczestnicy i uczestniczki projektu: pisali/ły konstytucję dla kosmosu, tworzyli/ły performance na temat rzeki Wisły, rozmawiali/ły o problemie wykluczenia w kontekście skateboardingu oraz opowiadały o realnym i wyobrażonym życiu młodych uchodźczyń w Polsce. Prezentowana na placu Europejskim wystawa „Bez/Granicznie“ przedstawia efekty współpracy w różnych formach oraz dokumentację fotograficzną i filmową ze spotkań.

Kurator: Marcin Polak
Artystki: Anna Pichura (Konstytucja dla Kosmosu), Cecylia Malik (Jak zaprzyjaźnić się z rzeką), Pamela Bożek (Polonia. Z ziemi polskiej do Polski), Anna Jochymek (Kolegium Deskorolkowe, czyli rozważania nad wykluczeniem społecznym w kontekście kultury alternatywnej)
Organizator: Fundacja Sztuka w Mieście, Ghelamco Poland
Współpraca: Szkoła Demokratyczna w Łodzi (Fundacja Edukacji Demokratycznej Dmuchawiec), Ośrodek dla Cudzoziemców i Cudzoziemek w Łukowie, Ognisko na Zielonej Białołęce (Ognisko Białołęka), Galeria W Y