STRONA GŁÓWNA19 maja 2015
21 maja pracownia Modny drobiazg „Usypiacze”

21 maja w pracowni Modny drobiazg pojawią się Usypiacze. Pomieszkają tam do 9 czerwca, a później będziecie mogli je zabrać do swoich domów.

Mój dom rodzinny i jego otoczenie jawi mi się jako magiczna kraina pełna tajemniczych leśnych ścieżek i dziwnych historii o stworach zamieszkujących okoliczne zagajniki. Dużo się u nas opowiada, powtarza w kółko jedną i tą samą historię, chociaż tak samo opowiadający jak i słuchacz zdają sobie sprawę, że słyszeli ją już wiele razy, niegrzecznie jest przerywać lub powiedzieć, że się już ją słyszało.

Od kilku lat mieszkam w Krakowie i cierpię na bezsenność. Gdy nie mogę zasnąć, wracam myślami do rodzinnych stron i przypominam sobie obrazy i historie opowiadane w mojej wiosce na Podkarpaciu. To pomaga zasnąć i mieć wspaniałe sny.